FNET Nie tylko o motoryzacji

January 2019 archive

Wybór właściwych świetlówek do różnego rodzaju pojazdów

strój
Napisał: Miguel Paulo Riano
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nowoczesne auta nie sprzyjają wykonywaniu przy nich samodzielnych prac. Dlatego właściciele tych samochodów powinny udawać się do salonu w celu naprawy także małych usterek lub wymiany najdrobniejszych elementy auta. Zaletą tego wyjścia będzie fakt, iż pracownicy salonu potrafią nie tylko dopasować najwspanialsze części samochodowe, lecz również dobrze je założyć i doradzić właścicielowi samochodu, w który sposób potrafi wydajniej z niego skorzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-31 11:47:18
Tagi: samochód, wnętrze, zakupy, żarówki

Ranking opon zimowych warto co roku porównywać

rower miejski
Napisał: Kettler
Na podstawie: Kettler
Rowery holenderskie świetnie się sprawdzają do miasta

Gdy jeździmy wozem, pragniemy mieć gwarancję, że robiliśmy wszystko, by ta jazda okazała się być jak najbardziej bezpieczna. Dlatego właśnie tak istotne jest to, żeby co roku sprawdzać ranking opon zimowych oraz kupować te odpowiednie. Może być tak, że ich producenci odmienią troszkę mieszankę oraz te, które w poprzednim roku znalazły się dalej na liście, teraz zajdą na czołówkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-23 09:11:36
Tagi: samochód, rowery, pojazdy

Typowe niespodzianki wychodzą z mody. Porusz głową, a staniesz się ulubionym gościem na wielu imprezach.

Lamborghini
Napisał: Falcon® Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może Twój przyjaciel chciałby wydostać się z codziennej rutynowej podróży do pracy zdezelowanym sedanem? Może Twoja koleżanka jest fanatyczką dobrej zabawy otoczonej nutką adrenaliny? Zdobądź dla nich solidny łyk nowości i odmiany - niech idealnym prezentem stanie się przejażdżka luksusowym samochodem!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-15 05:21:54
Tagi: ulica, Auto, urlop, prezent

Czym wyróżniają się opony letnie i zimowe? Czemu są tak ważne? Czym się różnią?

Opony
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
często mamy niedogodnośćze zmianą opon, czy to z letnich na zimowe, czy odwrotnie. Nie wiadomo, do końca, z czego to wynika, ale w końcu jasnym jest fakt, że opony posiadają bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. prawdopodobnie ta nasza ignorancja bierze się z niewiedzy, z małej liczby wiadomości, czym jest opona zimowa a czym opona letnia. Czym się różnią, dlaczego istotne jest to, że pasują do danej pory roku?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-14 17:30:55
Tagi: bezpieczeństwo, przyczepność, bieżnik

Co służy do klimatyzacji

klimatyzacja samochodowa - części
Napisał: Farrell Small
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla wielu osobników klimatyzacja łączy się z komfortem, za pomocą niej nie bacząc na pogodę i temperaturę na dworze tworzymy sobie korzystny mikroklimat. Aktualnie coraz to nagminniej w domach montowana jest wentylacja.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-13 14:12:57
Tagi: samochód, kierowca, komfortowa jazda, części do klimatyzacji

Masz auto? Dowiedz się, co trzeba nabyć, kiedy zima dobiegnie końca

opony
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
W Polsce panuje klimat umiarkowany, co znaczy, że występują różne warunki pogodowe – tak, jak częstokroć grzeje słońce, tak samo częstokroć pada deszcz (a w mroźne dni także śnieg) lub jest wietrznie. Na tego typu pogodę powinni być przygotowani i ludzie, i wszelkie sprzęty, na które wpływ owe warunki mają. Zatem każdy człowiek mający przykładowo samochód, rozumie, iż, by przetrwał on taką pogodę, należy o niego troszczyć się we właściwy sposób.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-13 08:05:58
Tagi: pogoda, akcesoria, bezpieczeństwo, serwis, bieżnik

W jaki sposób wybierać opony, które okażą się najwyższej jakości, a jednocześnie nie będą za drogie?

opony
Napisał: Felix Padrosa Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby kupić jak najlepsze opony do naszego auta dobrze jest poznać nie jedynie wyniki testów, ale też wiedzieć, gdzie zakupić gumy, aby zbytnio nie przepłacić. Wielu kierowców dla oszczędzenia wiosną nie zmienia opon na letnie, więc w ciągu całego roku jeździ na “zimówkach”. To nie jest za dobry pomysł, gdyż tak naprawdę jest możliwe by jeździć na tych oponach przez cały rok, lecz sporo z nich w kiepski sposób odprowadza wodę oraz ma słabą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-12 17:00:59
Tagi: samochód, ogumienie, parametry, producent, profesjonalna

Dla każdego kierowcy niezwykle istotny jest stan jego pojazdu - należy o to zadbać

pokrowce na fotele samochodowe
Napisał: mezuni
W dzisiejszych czasach znaczna większość osób korzysta z samochodów osobowych. Jest to niezwykłe ułatwienie, dzięki któremu każdego dnia jesteśmy w stanie dużo sprawniej funkcjonować. Ważne jest więc, aby sprzęt działał poprawnie i zadowalał nasze wymagania. Nie dziwi zatem fakt, że każdy kierowca poświęca dużo czasu, by jego pojazd pięknie się prezentował i właściwie działa. Sporo sklepów oferuje nadzwyczaj bogaty wybór produktów zaopatrzenia samochodu, akcesoriów pielęgnacyjnych lub kosmetyków, dzięki którym możliwe jest zatroszczenie się o pojazd. Należałoby pamiętać, że tak zasadnicze elementy jak wycieraczki czy dywaniki mają ogromny wpływ na stan i czas eksploatowania się samochodu. Wskazane jest aby je co pewien czas wymieniać, żeby pojazd odpowiednio się prezentował.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-12 07:10:00
Tagi: kierowcy, pomoc, produkt, interes

Z jakiej przyczyny wypada stosować tylko wyśmienite opony firmowe?

opona w Ford Focus
Napisał: Michael Sheehan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku bez problemu zdołamy dziś znaleźć sporo rodzajów, typów i modeli opon samochodowych pochodzących od różnych producentów. Marek opon samochodowych jest ogromnie wiele, jeżeli jesteś kierowcą to bezsprzecznie potrafisz wyszczególnić kilka z nich. Aczkolwiek, jak to bywa też w przypadku innych usług i produktów, na rynku opon również możemy odnaleźć opony lepszej i gorszej jakości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-11 23:45:03
Tagi: jakość, Firmowe, solidne, renomowany, wysokie parametry, bezpieczństwo