FNET Nie tylko o motoryzacji

W jaki sposób wybierać opony, które okażą się najwyższej jakości, a jednocześnie nie będą za drogie?

Aby zakupić dobre opony do naszego samochodu powinniśmy poznać nie tylko wyniki testów, lecz także wiedzieć, gdzie kupić gumy, aby zbytnio nie przepłacić. Wielu kierowców w celu oszczędności wiosną nie wymienia opon na letnie, więc przez cały rok jeździ na “zimówkach”. To nie jest zbyt dobry pomysł, gdyż co prawda jest możliwe by jeździć na tych oponach przez cały rok, ale większość z nich w kiepski sposób odprowadza wodę i posiada słabą przyczepność na mokrej powierzchni.

Opony
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Jeśli w związku z tym ktoś nie posiadamy opon na okres letni albo też całorocznych, należy je zakupić, lecz za dobrą cenę. Jeżeli nie mamy pieniędzy na najlepszej klasy opony, to lepiej sprawdzić, czy nie można by założyć do auta opon w mniejszym rozmiarze. Czasami mała zmiana pojedynczego parametru zmniejsza cenę opony nawet o trzydzieści lub więcej procent. Tak jest bardzo często w przypadku rozmiarów, jakie są charakterystyczne dla starszych aut, których ogumienie było dawniej normalne, zaś obecnie jest już nietypowe. Jeżeli mowa o kosztach, to pewnością przewaga sklepów internetowych nie jest aż tak znacząca jak kiedyś. Co więcej, jest również tak, iż niekiedy sklepy oferują towar, które nie są już na stanie. Odnosi się to do dostawców, jacy nie gwarantują płatności on-line. Ma miejsce więc tego typu sytuacja, że wchodzimy na stronę oraz kupujemy opony, a za chwilę kontaktuje się z nami sprzedawca i mówi, że takich opon już nie ma, natomiast można wybrać innego typu. Jeżeli natomiast chodzi o sklepy stacjonarne, to najczęściej od razu na miejscu możemy załatwić kwestię montażu, jak również jest możliwość by zostawić zużyte opony. Co prawda, oferta ogumienia prezentowana w punktach stacjonarnych jest niestety bardziej ograniczona aniżeli ta dostępna w sklepach w sieci, do tego potrzebny towar możemy zamówić i liczyć do tego, na profesjonalną poradę sprzedawcy.samochód
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zakupując nieużywane opony, czy to w warsztacie oponiarskim czy internecie, na pewno spotkamy nalepki energetyczne. Podobne znajdują się na różnych sprzętach, jak pralki albo lodówki. Takie nalepki są obowiązkowe, zaś ich wzór taki sam oraz niezależny od producenta. Co należy natomiast wiedzieć, to w jaki sposób można porównać opony tylko na podstawie etykiet, to można kupić produkt niepozbawiony wad, gdyż etykiety(polecamy Znakowanie wyrobów motoryzacyjnych) czasami nie podają całej prawy o oponach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-12 17:00:59
Tagi: samochód, ogumienie, parametry, producent, profesjonalna