FNET Nie tylko o motoryzacji

Zakup jak również wymienianie reflektorów i lamp w naszym aucie

Światła samochodowe to bardzo ważny element jego wyposażenia. Nie wyobrażamy sobie jeżdżenia bez reflektorów, oświetlają one naszą trasę w nocy. Ich jakość i sposób funkcjonowania jest niezwykle ważny, by bezpiecznie przemieszczać się po drogach.Jest kilka rodzajów reflektorów. Różnią się one między innymi sposobem kierowania światła jak również pod względem elektronicznym. Produkty jednakże powinny spełniać szereg norm i wymagań.


opel vectra
Napisał: RL GNZLZ
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy więc zdecydujemy się na zamontowanie przykładowo w naszym Oplu Vectra Angel Eyes musimy się upewnić, że wymienione oświetlenie będzie zgodne z panującymi normami. W ostatnich czasach styliści wymyślają coraz bardziej efektowne oświetlenia dla naszych samochodów. Ich niestandardowy kształt czasami nie łatwo jest połączyć ze stosowaną w aucie technologią, więc niektóre z nich mogą nie świecić jednostrumieniowymi światłem bądź nie sprawdzać się na przykład w trakcie wyjątkowo szybkiej jazdy.

Gdy pragniemy zmienić lampy w naszym aucie przykładowo na Angel Eyes z sklep.oemtuning.pl bądź inne, powinniśmy się liczyć z kilkoma warunkami. W zależności od rodzaju auta czas wymiany może się odpowiednio wydłużyć, bardziej skomplikowane konstrukcje będą wymagały większej ilości czasu. Jeżeli kupujemy nowy reflektor, powinniśmy sprawdzić czy posiada znak homologacji europejskiej. To oznaczenie oznacza, że jest on dopuszczalny w ruchu. Elementy, które owego oznaczenia nie mają mogą oślepiać innych użytkowników drogi, może skutkować to na przykład zatrzymaniem dokumentu rejestracyjnego, gdy spotka nas kontrola drogowa.


Możemy też poddać stare reflektory polerowaniu, kiedy uległy one zniszczeniu pod wpływem promieni ultrafioletowych, co zakłóca prawidłowy przepływ światła. Natomiast wymieniając żarówki, zalecane jest, aby wymieniać je parami, żeby utrzymać pożądaną symetrię światła. Sprawia to, iż będziemy bardzo dobrze widoczni na trasie oraz nie będziemy dezorientować innych kierowców.

Najlepsze okazje, najlepsze stawki! To wszystko jest tutaj, chodź, spójrz na portal (https://www.maxy.pl/pol_m_kategorie_zabawki-309.html), a bez dwóch zdań się nie zawiedziesz!

Każdy reflektor musi spełniać odpowiednie wymagania jak również posiadać niezbędne certyfikaty, dobrze więc wybierać produkty znanych firm jak vw passat b4 angel eyes. Jesteśmy wtedy pewni, że nasz reflektor (zobacz - pasta polerska do lamp) nie powoduje żadnego zagrożenia na drodze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-22 09:18:23
Tagi: lampy, reflektory, oświetlenie, światła