FNET Nie tylko o motoryzacji

Jak zadbać o felgi

Warsztat samochodowy to miejsce, w którym każdy kierowca przynajmniej raz był lub będzie. Samochody stosunkowo często ulegają różnego rodzaju awariom, a o drobną kolizję czy stłuczkę bardzo łatwo.
Wybór miejsc świadczących takie usługi jest w większości przypadków bardzo bogaty, w każdej większej miejscowości znajduje się ich co najmniej kilka.

felga
Także świadczone usługi często różnią się pomiędzy sobą, a ich skala zróżnicowania jest bardzo duża. Serwisy wykonują więc wszelkiego typu przeglądy, wymianę oleju oraz innych elementów auta, naprawę klimatyzacji samochodowej, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Coraz częściej oferowana jest również regeneracja felg. Jest to usługa ostatnio często poszukiwana, zatem dużo serwisów wprowadza ją do swojej oferty.

Najważniejsze usługi warsztatowe
serwisy samochodowe najczęściej
dokonują napraw wszystkich typów aut osobowych, nierzadko również dostawczych.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj praktyczne informacje (https://www.patataj.com/oferta/kursy-instruktorskie/), mogłyby okazać się bardzo dla Ciebie użyteczne? Dotyczą one tematyki, która Cię właśnie zainteresowała.

Można w nich naprawić zepsuty silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich pozostałych części mechanicznych auta. Poza tym oferowane są usługi naprawcze części elektrycznych pojazdu, do których zalicza się alternatory, światła czy nawet radio samochodowe. Właściwie we wszystkich serwisach oferuje się usługi wulkanizacyjne, do których zalicza się zmianę opon, zarówno uszkodzonych jak i przykładowo letnich na zimowe.

Regeneracja felg
felga po renowacji
Niezwykle popularną usługą jest naprawa i konserwacja felg. Piaskowanie felg stalowych i aluminiowych ma miejsce z użyciem specjalnego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to skrupulatnemu oczyszczeniu naprawianej felgi, na przykład w przypadku, gdy kupuje się używany samochód z nieznacznie uszkodzonymi felgami. Działają serwisy jak choćby firmy wykonujące piaskowanie felg w Krakowie specjalizujące się tylko w takich usługach. Oferują zarówno wymianę felg na nowe, jak i naprawę oraz chromowanie. Naprawa ma miejsce poprzez oczyszczenie, a później pokrycie felgi (zobacz kalkulator ET) paroma warstwami substancji wypełniającej ubytki. Chromowanie jest zabiegiem dużo kosztowniejszym, daje jednak o wiele bardziej trwałe efekty. Kolejną często wykorzystywaną usługą jest malowanie felg.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-29 10:58:59
Tagi: Silnik, usługi, usługi wulkanizacyjne