FNET Nie tylko o motoryzacji

Zmiana opon przed zimą jest niezbędny dla wygody i pewnej jazdy

Prowadzenie pojazdu wymaga wielkiej rozwagi i odpowiedzialności. Nie można zaniechać żadnych przeglądów technicznych, także zmiana ogumienia na zimowe jest bardzo istotna. Wielu właścicieli czeka z tym na ostatnią chwilę, gdyż wiąże się to ze znacznymi kosztami, ale bywa to działanie nieprawidłowe. W ten sposób ryzykują oni nie tylko własnym życiem, lecz też innych kierowców i pieszych.


opony zimowe
Napisał: Powhusku
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlaczego zmiana opon jest tak istotna?

Z chwilą, gdy rozpoczynają się ciężkie warunki atmosferyczne, jazda robi się bardzo niebezpieczna. Jezdnia jest wilgotna, jak również oblodzona, samochód nagle może utracić przyczepność, co grozi utratą panowania nad wozem, a w rezultacie tego kolizją. Jest to szczególnie groźne dla kierowców nieobytych na drodze, ale oczywiście również kierowcy doświadczeni są zobligowani zmieniać opony na zimę. Oferta opon: Opony zimowe


Opony zimowe należy zakładać, kiedy zepsuje się pogoda

Wiele osób nie wie, w jakiej chwili trzeba wymieniać opony na zimowe, przez co nazbyt długo jeżdżą na letnich.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://www.lontex.pl/) to nierzadko najlepsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym wypadku - kiedy wejdziesz na ten odnośnik, odkryjesz inne użyteczne wiadomości.

Prawda jednak wygląda następująco: kiedy tylko zjawią się pierwsze niesprzyjające warunki na drogach, jesień okaże się deszczowa albo zdarzą się pierwsze przymrozki, lepiej natychmiast wymienić opony na zimowe. Tak naprawdę chwila zwłoki może zakończyć się wypadkiem i śmiercią lub zdrowia, zatem lepiej w tej kwestii nie
opony zimowe
Napisał: lungstruck
Na podstawie: http://www.flickr.com
czekać. Autor: Hurtopony


Opony na zimę w zaufanym warsztacie albo punkcie wulkanizacyjnym

Zmiana opon na zimowe łączy się z dość dużymi kosztami, przez co wielu właścicieli stara się zaoszczędzić i zakładać zeszłoroczne opony. Oczywiście jest to jakieś wyjście, lecz tylko w sytuacji, gdy opony były niewiele używane, nie są zniszczone, a ich bieżnik znajduje się w dobrym stanie. Mechanicy polecają, aby opony na zimę kupować co kilka lat, ale dużo kierowców użytkuje opony nawet dziesięć lat. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli opony zimowe nie będą w odpowiednim stanie, nie spełnią swojego zadania i nie zagwarantują przyczepności kół.

Przejrzyj ten pełny opis (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/zywice-epoksydowe), a przekonasz się, że zawarte w nim informacje są bardzo ciekawe, gdyż to ta sama problematyka, co w tym wpisie.

Zamiast zyskiwać na używanych oponach, lepiej będzie wyszukać właściwy punkt wulkanizacyjny lub sklep, który da dobre ceny. Niektóre z nich na prośbę klienta nawet przechowują opony zimowe i letnie, co jest świetnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy nie mają własnego garażu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-27 06:11:20
Tagi: garaż, kierowca, opona