FNET Nie tylko o motoryzacji

Niby mało skomplikowana praca ale i tak wymiany opon pomiędzy okresem zimowym i letnim nie unikniemy

Dzisiaj, kiedy rozpoczynają się coraz cieplejsze dni, przyszedł czas na wymianę opon zimowych, na opony letnie.

wymiana opon
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Aby nasza jazda autem nie zmieniła się w nieopanowaną „jazdę bokiem”, przed wymianą opon powinniśmy sprawdzić, czy w magazynowanych przez zimę oponach, guma nie sparciała oraz czy głębokość bieżnika jest właściwa. Nawet najpewniejsze hamulce w czasie jazdy nie pomogą, jeśli ogumienie będzie zużyte. Wymiana opon wygląda na czynność nieskomplikowaną. Uproszczając sprawę do granic możliwości - należy podnieść auto, odkręcić śruby, zdjąć koło, założyć drugie, dokręcić i opuścić, a potem kolejno ponowić te same zabiegi jeszcze trzy razy.

Jeżeli znajdujące się w tym miejscu informacje są według Ciebie niebanalne, kliknij ten link, ponieważ w danym serwisie także odnajdziesz coś ciekawego.

Problem w tym, że to tylko domniemanie. Obserwacja codzienności jest niestety bardziej skomplikowana.

Dlatego za za wymianą opon na własna rękę, stoją zasadniczo tylko przyczyny ekonomiczne. Wizyta u wulkanizatora, z pominięciem kwestii finansowej, jest najlepszym odruchem przy wymianie opon pomiędzy sezonami. Opony letnie skierowane są przede wszystkim do kierowców poruszających się generalnie po mieście, którą charakteryzuje powściągliwy styl jazdy oraz względnie krótkie roczne przebiegi. Przy zamianie kół nie powinniśmy zapominać o paru zasadach. Zamiennik musi mieć co najmniej te same i nie niższe indeksy prędkości i nośności aniżeli opona w typowym rozmiarze. Powinniśmy, także opisać prawidłowe ciśnienie eksploatacyjne. Decydując się na ogumienie szersze od typowego musimy utwierdzić się, czy można je założyć na poprzednie felgi aluminiowe bądź stalowe.opony
Napisał: Automobile Italia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz częściej właściciele samochodów zamiast samych opon, decydują się na komplet sezonowych kół, a wtedy rodzi się kolejny problem. Jakie felgi wybrać? Tradycyjne stalowe czy jednak lekkie i ładne aluminiowe. Wielu kierowców nadal trzyma się powstałego w latach 90-tych utartego poglądu, że felgi aluminiowe nie są dobre do jazdy w okresie zimowym. To prawda, w uciążliwych warunkach pogodowych łatwiej możemy zniszczyć felgę – ale każdą felgę.

Na pewno zajmują Cię inne informacje (http://www.prownes.pl/projektowanie-arnazacja-kawiarni/). Z radością namawiamy Cię do naszego kolejnego tekstu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Należy jedynie kliknąć w link.

Ponadto niszczące działanie soli na naszych drogach, to jeden z motoryzacyjnych mitów. Od parunastu lat, lakiery pokrywające felgi aluminiowe są bardzo wytrzymałe. Możemy zatem stwierdzić, że felgi aluminiowe znoszą zimy lepiej niż stalowe – pod jednym warunkiem. Jeśli pragniemy mieć przez cały czas, ładne i błyszczące felgi aluminiowe, powinniśmy o nie właściwie dbać .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-26 05:24:22
Tagi: hamulce, Lakier