FNET Nie tylko o motoryzacji

Apteczka samochodowa - obowiązkowe wyposażenie w każdym aucie

Wszelki kierowca, posiadający samochód, winien pamiętać o tym, iż apteczka samochodowa to niezbędne, wyraźnie zasadnicze wyposażenie wozu! Z apteczki samochodowej zdołamy skorzystać my sami, aczkolwiek nie przewozimy jej tylko dla siebie.
pierwsza pomoc
Napisał: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy obserwatorami wypadku samochodowego, nasza apteczka może komuś uratować byt. Wobec tego nawet jeżeli nie wiemy, jak udziela się pomocy drogowej - stale powinniśmy posiadać apteczkę samochodową. Przypuszczalne, że przyda się ona komuś innemu, kto w razie karambolu będzie potrzebował z niej skorzystać.Mogłoby się wydawać, iż apteczka samochodowa to nie dużo, w końcu ma ona jedynie podstawowe wyposażenie (apteczka w samochodzie). Chociaż to „podstawowe zaopatrzenie” zdoła pomóc w podtrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu gdy zajedzie samochód sanitarny. Nie powinno się więc ignorować posiadania apteczki w wozie.

Apteczkę winniśmy posiadać przy sobie stale, najlepiej zupełnie nie wyciągać jej z samochodu. Bez względu na to czy wybierasz się do sklepu, czy jeździsz do pracy bądź może na dłuższy urlop - apteczka wiecznie zdoła Ci się przydać. () Przenigdy nie wiemy co czeka nas na drodze.

Ciekawi Cię tylko wiarygodna informacja z serwisu? Jeżeli tak, to namawiamy do odwiedzenia naszej witryny, gdzie zawsze znajdziesz autentyczne newsy.

Apteczkę koniecznie powinno się posiadać również w toku wyjazdu za granicę. W poniektórych państwach za brak apteczki samochodowej wolno otrzymać duży mandat. Policjanci wielu krajów w wielu przypadkach kontrolują, czy kierowca posiada zasadnicze zaopatrzenie samochodowe, w tym również apteczkę. Mimo, że w Polsce dominują nieco inne normy dotyczące wyposażenia wozu, to w takich państwach, jak na przykład Niemcy, Litwa, Austria albo Bułgaria za brak apteczki kierowcom grożą wysokie sankcje.

kurs pierwszej pomocy
Napisał: Homeandgardners
Na podstawie: http://www.flickr.com
A jakie podstawowe zaopatrzenie powinno znajdować się w apteczce? Bezspornie nie zdoła zabraknąć tam przeróżnych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania lub gumowych rękawiczek. Ponadto w apteczce warto umieścić opaskę uciskową czy trójkątną chustę, jaka służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednak znajdować się leki albo środki dezynfekujące, w szczególności w płynie. Ich rozlanie się zdoła wywołać zniszczenie całej jej zawartości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-17 08:07:38
Tagi: samochód, kierowcy, wypadki, karetki