FNET Nie tylko o motoryzacji

Krajowe drogi - mogą być wyzwaniem dla twojego samochodu

Jakość polskich dróg pozostawia wiele do życzenia. Jesteśmy ciągle na końcu państw Starego Kontynentu jeżeli chodzi o jakość oraz bezpieczeństwo naszych dróg. Na szczęście każdego powstaje coraz więcej dróg, autostrad oraz ekspresówek dzięki którym jesteśmy w stanie sprawnie i relatywnie szybo podróżować po Polsce.


Nim jednak dogonimy państwa tj. choćby Niemcy pod kątem liczby i jakości tras oraz autostrad upłynie dużo wody w Wiśle. Spora ilość dróg jest wciąż w fatalnym stanie. Oczywiście jasne jest, że słaby stan dróg odbija się w dużym stopniu na stan naszych samochodów.
auto
Napisał: bertknot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rezultatem używania aut na polskich drogach jest znacząco wzmożony proces zużywania się sporej ilości części - zobacz również w tym miejscu. Szczególnie narażone na awarie są podwozia, jakie muszą znosić niezliczoną liczbę nierówności i dziur przemierzanych z każdym kolejnym metrem. Znaną wielu kierowcom usterką, z którą muszą liczyć się właściciele aut jest awaria tylnej osi.

Czy ten komentarz ze strony zainspirował Cię do pozostawienia swej oceny? Bardzo nam miło. W takim razie nie ociągaj się i napisz coś!

Kiedy już stwierdzimy, iż problem dotyczy naszego samochodu (koła pochylają się do wewnątrz) trzeba natychmiast udać się do odpowiedniego zakładu mechaniki samochodowej.

Jeśli interesuje nas “regeneracja belki Citroen” tudzież “tylna belka Peugeot” powinniśmy poszukać opinii w internecie. Ostatecznie uzyskamy dużą ilość informacji z adresami zakładów oraz opinie czy też recenzje dotyczące pracy poszczególnych mechaników. Co ważne naprawa tylnej belki musi odbywać się oczywiście w zgodzie ze wskazaniami oraz dokumentacją firmy produkującej samochodu.

Usterka dotyka dużą ilość właścicieli aut takich jak Peugeot 206, 306 czy Citroenów Berlingo lub Xsara - zobacz też tylnabelka.pl/.

Chcesz przeczytać inne równie pomocne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Część kierowców jest zmuszona więc prędzej czy później zmierzyć się z problemem naprawy tylnej osi.


Wiele ludzi orientuje się zazwyczaj w ostatnim momencie, ponieważ sama usterka może przez jakiś okres nie dawać żadnych objawów. Jedyną zewnętrzną oznaką jest zazwyczaj, o czym już wspomnieliśmy, pochylenie kół tylnych co może prowadzić po określonym czasie do obtarcia kół o wewnętrzną stronę nadkola. Innym elementem są pojawiające się dźwięki wydobywające się z tylnego zawieszenia, zwłaszcza przy bardziej załadowanym pojeździe. Właściwą, rzetelną diagnozę jest w stanie jednak postawić mechanik po przeanalizowaniu stanu podwozia oraz ewentualnych rozszczelnień przy samej belce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-23 02:59:29
Tagi: model, samochód, nadkola, trasy, drogi, mechanika