FNET Nie tylko o motoryzacji

Kilka praktycznych danych na temat samochodów zabytkowych i miejsc, w których możne je podziwiać

Pojazdy już od początków XX wieku fascynują ludzi. Na przestrzeni 100 lat wiele się jednak zmieniło. Współcześnie największym wzięciem i zainteresowaniem cieszą się szybkie rajdówki, a również eleganckie i bardzo kosztowne amerykańskie limuzyny. Do tej, bądź co bądź wąskiej grupy pojazdów dwuśladowych, zaliczyć możemy też samochody zabytkowe. Ich wartość praktycznie w każdym przypadku jest porównywalna z kosztem kupna nowoczesnego i supernowocześnie wyposażonego modelu prosto z fabryki. Ten fakt jesteśmy w stanie wytłumaczyć np. wykorzystując podstawowe prawidła ekonomii: im danego towaru jest mniej, tym pozostaje droższy.

samochód
Napisał: FaceMePLS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochody zabytkowe zazwyczaj kojarzą się nam z pojazdami z poprzedniej epoki, czyli np. tymi sprzed września 1939 r. Tymczasem amatorzy motoryzacji uważają, że ćwierćwieczne fiaty można z całą pewnością wliczyć do tej właśnie grupy.

Chcesz zdobyć świeże informacje na konkretny wątek? To obejrzyj www (https://www.rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/pomiary-wibroakustyczne/), zapewne da Ci mnóstwo pozytywnych emocji oraz na długo pozostanie w Twej pamięci.

Więcej informacji na stronie: () Im bardziej wiekowy jest dany model, tym cenniejszym jest nabytkiem, a trzeba pamiętać o tym, że takie samochody bywają jak wytrawne wino: im starsze, tym lepsze. A gdzie można spotkać takie wehikuły? Zazwyczaj w garażach mężczyzn, którzy uwielbiają stare modele. A poza tym podczas corocznych zlotów, na których pojawiają się właściciele gustownych mydelniczek.Terminu samochody zabytkowe wcale nie musimy łączyć z autami osobowymi. W miejskich muzeach można podziwiać auta strażaków, jak i peerelowskiej milicji. Te eksponaty muzealne różnią się znacząco od tych współczesnych wersji, które bywają o wiele lepiej wyposażone i są w stanie osiągać większe prędkości. Kolor karoserii pozostał jednakże taki sam. Wściekła czerwień pozostaje nadal zarezerwowana dla strażaków.

Chcesz poznać więcej podobnych wiadomości? Jeśli tak, to zobacz to unikalne www (https://www.detailing-centrum.pl/category/Gloria-213141), gdyż także Cię zapewne zaciekawi.

Natomiast sztandarową barwą policji jest oczywiście niebieski. Autor: Kontakt

przewożenie samochodu na przyczepce
Napisał: amateur photography by michel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeszcze następną grupą wartą wspomnienia są stare ciężarówki służące wojsku. Takie maszyny możemy zobaczyć podczas wakacji na Mazurach . Muzeum starych aut ma swoją siedzibę w Mrągowie, czyli mieście najchętniej odwiedzanym przez wczasowiczów.

Najbardziej rozbudowaną grupą eksponatów 4 kołach są właśnie wszelkiego typu pojazdy, którymi niegdyś kierowali szeregowcy. A oprócz dwuśladów znajdują się tam również... czołgi. Niektóre z tych pojazdów są zarejestrowane, co oznacza, że każdy zainteresowany może się nimi wybrać na krótką albo dłuższą wyprawę. A wśród facetów oczywiście największe emocje wzbudza rzeczony czołg, lecz przejażdżka tym pojazdem kosztuje fortunę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-07-23 15:30:49
Tagi: eksponat, wehikuł, wyposażonie