FNET Nie tylko o motoryzacji

Idzie zima – czy trzeba zamienić opony letnie na zimowe?

Zima nie jest porą lubianą przez kierowców, ponieważ pogarszają się warunki atmosferyczne i trzeba zamienić opony letnie na zimowe. Chociaż nie jest to przymus w naszym kraju, to warto jest to zrobić. Z jakiego powodu?


wyprzedaże
Napisał: wyprzedaże
Na podstawie: flickr.com
Na pewno z tego względu, aby zapewnić sobie i innym pasażerom bezpieczną jazdę. Wiele ludzi uważa, iż opony zimowe nie robią większej różnicy, jednakże to nieprawda.

Szukasz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa (http://bestcar-chorzow.pl/) z pewnością Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam wiele bardzo ciekawych danych.

Opony zimowe o wiele lepiej zachowują się w trudnych warunkach, kiedy pada śnieg. Tak samo niebezpieczna jest mokra ulica, a gdy jeszcze nagle złapie mróz i kałuże zmienią się w lodowiska, wtedy o katastrofę nie trzeba się bardzo starać. Dzięki zimowym oponom możemy znacznie skrócić czas hamowania przy ujemnej temperaturze ochraniając nas przed przykrym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, więc trzeba je nałożyć wtedy, gdy na dworze temperatura dochodzi do zera stopni Celsjusza. To najlepsza pora na wymianę i nie można tego odkładać, szczególnie jeżeli planujemy w dłuższą podróż. Grudzień to już zwykle czas, kiedy musimy mieć nałożone takie opony. Użyte w nich ogumienie gwarantuje o wiele większą przyczepność, a do tego opona (wymiana przebitej opony) nie robi się twarda oraz mało zwrotna również w przypadku znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy w jakiś sposób dotrzeć do pracy. Podróż autem przy takiej pogodzie jest bardziej wygodniejsza aniżeli czekanie w zimnie na przystanku, aż nadjedzie autobus. Nie zapominajmy też, aby włożyć do bagażnika szpadel, jakim zgarniemy śnieg z podjazdu oraz szczotkę czy miotełkę pozwalającą na oczyszczenie szyb. W tym przypadku bowiem nie spiszą się mini odkurzacze samochodowe, którymi zbieramy okruchy, a normalna skrobaczka oraz miotełka są idealne do takich zadań.


Jeżeli chcesz zakupić odpowiednie opony w Gdańsku, musisz wybrać sprawdzony sklep proponujący tego rodzaju asortyment. Jedynie wtedy będziesz mieć pewność, iż jazda samochodem będzie bezpieczna. Warto jest skorzystać z porady sprzedawców, ponieważ o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy kupić bez większej wiedzy (markowe perfumy i wody damskie), stawiając na zapach, który oczaruje nasz zmysł węchu, o tyle by zakupić opony letnie lub zimowe powinniśmy już wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby się nie rozczarować - opony zimowe Michelin. Z pomocą fachowca wszystko pójdzie łatwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-01 01:41:16
Tagi: perfumy, opony