FNET Nie tylko o motoryzacji

Jakim sposobem poprawnie dopasować rozmiar opon do własnego pojazdu?

W obecnych czasach posiadanie auta łączy się z wieloma kwestiami, jakie wypływają z reguł i przepisów wprowadzanych nawet na skalę międzynarodową. Dlatego, każdy kierowca musi na bieżąco uaktualniać sobie informacje, by ustrzec się sytuacji, w jakiej jego pojazd nie spełnia ustalonych wymogów. Znaczenie ma przykładowo rozmiar opon, bo każda opona wprowadzona na europejski rynek musi mieścić się w określonych normach.

Opony
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Co więcej, znaczenie ma to także przy wymianie opon, jakie muszą być jak najdokładniej dostosowane, żeby być w stanie pewnie poruszać się po jezdniach. Istnieje parę metod na dobre określenie wymiaru felgi bądź opony. () Ma to duże znaczenie szczególnie przy wymianie opon albo kupowaniu nowszych, ponieważ od niedawna wprowadzone są jednakowe standardy mające w zamiarze zapewnienie całkowitego pokrycia rynku samochodowego. Chcąc zorientować się, jakie rodzaje opon są dostępne na rynku a także jakie pasują do naszego samochodu warto wziąć w rachubę kilka podstawowych wskaźników.

Żeby właściwie ustalić rozmiar opon, wolno za pośrednictwem przeróżnych portali internetowych znaleźć parametry i przystosować je do posiadanego pojazdu.

Podobny interesujący materiał jest prezentowany w tym miejscu, więc sprawdź na stronie (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/kolumbia/) i zobacz, co przeczytasz tutaj. To także powinno być w Twoim guście.

Do tego, mnóstwo stron dysponuje swego rodzaju kalkulatorem, który mając na uwadze wskaźnik prędkości a także indeks nośności oblicza całkowite rozmiary. Najistotniejszą wielkością jest tu średnica opony, jaka podawana jest w milimetrach. () Na całościowy wynik składa się wielkość opony oraz jej profil. Po podzieleniu dostaje się średnicę, na bazie której dobiera się najbardziej odpowiednie zamienniki. Wyznaczając rozmiar opon można rozeznać się także, jak prezentuje się dostępność opon homologowanych do naszego auta.


Ogromne znaczenie ma to przez wzgląd na fakt, że użytkowanie opon, które są zamiennikami nie jest sprzyjające dla samochodu. Nie ulega wątpliwości, że istnieją dopuszczalne normy, według których wolno zamontować w aucie opony (opony do audi q7) będące wymiennikami, jednakże wysoce ważne jest w takim wypadku mieszczenie się w wskazanych rozmiarach.

Każdy kierowca, który pragnie podróżować pewnie i czuć się bezpiecznie na drodze dogląda o tego rodzaju szczegóły jak sposobny wybór opon. Warto w związku z tym zapoznać się z obowiązującymi normami i określić wymiary dla swojego samochodu, żeby później ustrzec się niemiłych sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-21 20:30:31
Tagi: rynek, kalkulator, samochodu, pojazd