FNET Nie tylko o motoryzacji

Wypożyczalnia samochodów - zysk na czterech kołach

Otwarcie wypożyczalni pojazdów jest kosztowne. Jednakże wydatek szybko się zwraca, albowiem za kierownicą pożyczonego auta na ogół siadają podróżnicy, jacy podczas urlopu nie oszczędzają.


dostawa
Napisał: Portal Jak-Budowac.pl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wypożyczalnia samochodów to w naszym państwie ciągle biznes mało popularny. Pośród rodaków pokutuje bajka, że na wypożyczenie pojazdu stać jedynie bogatych, a ażeby uruchomić taką działalność, potrzebne są duże nakłady, jakie mogą się przenigdy nie zwrócić. Niemniej jednak Kraj nad Wisłą to rynek z wielkim potencjałem. Najem busów zaczął się opłacać, gdy Polska przystąpiła do Wspólnoty Europejskiej, a granice zostały otwarte (link do do na ). Dzięki temu nasz kraj zaczęło odwiedzać coraz to więcej turystów, a to właśnie oni są pewnym z napędów owego interesu. Korzystny wpływ na branżę miało również wejście (sprawdź: system kontroli dostępu) do Polski tak zwanych tanich linii lotniczych.


Innym filarem, na jakim swoją aktywność opierają wypożyczalnie pojazdów, będą klienci biznesowi. Firmy wypożyczają auta dla swoich gości, ale też dla pracobiorców, którzy prowadzą transakcje w innej miejscowości. Koszty użyczenia czterokołowca są niższe niż np. koszta pracowniczych taryf. Prócz wynajmu krótkoterminowego, atrakcyjny pośród firm jest też tak zwany średniookresowy wynajem autobusów jaki trwa parę miesięcy. Lecz najważniejsi będą tak zwani klienci assistance, innymi słowy firmy ubezpieczeniowe, które najmują pojazdy jako pojazdy zastępcze dla swoich podopiecznych.


Wypożyczalnie pojazdów w większości wypadków funkcjonują w okolicach lotnisk czy dworców , ale na najmie samochodów można zarabiać nawet w miejscowościach mających mniej aniżeli 100 tys. mieszkańców, dlatego że konkurencja w podobnych miejscach jest znacznie słabsza. Sprawdź jak dojechać:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-18 05:33:39
Tagi: biznes, miasta, wiedza, kraj, interes