FNET Nie tylko o motoryzacji

Obecnie praktycznie każdy posiada własny samochód. Widać to skądinąd w miastach, gdzie odnalezienie miejsca parkingowego często graniczy z cudem.

Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy posiada własny samochód. Widać to notabene w miastach, gdzie znalezienie miejsca parkingowego często graniczy z cudem.

obrazek - samochód
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Posiadanie samochodem stało się symbolem statusu społecznego. W społeczeństwie przyjęło się, że każdy musi posiadać swój samochód, nawet jeżeli wyłożymy na niego jedyne pieniądze (). Co ważniejsze obecnie panuje moda zgodnie z którą musimy posiadać jak najnowszy model - najlepiej gdybyśmy wymieniali nasze auto co dwa lata. Jest to sytuacja analogiczna do smartfonów i innych nowinek technologicznych, które również zmieniamy jak rękawiczki pod wpływem niezliczonych reklam, które zauważamy codziennie, w każdym dostępnym miejscu. Oczywiście nie wszystkie auta jeżdżące po ulicach są własnością osób prywatnych. Spora część z nich, to auta służbowe, zakupione przez różne przedsiębiorstwa. W takich przypadkach przedsiębiorstwa te coraz częściej stosują zbiorniki na paliwo lub zbiorniki na on, w zależności od tego jaki typ silnika posiadają zakupione samochody.

Nie ociągaj się — zweryfikuj jakie interesujące informacje ma nasza istotna strona (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie/1-osiowe). Jej temat na pewno bardzo Cię zaintryguje.

Jest to interesujące rozwiązanie, gdyż zbiorniki te umożliwiają składowanie oraz wewnętrzną dystrybucję paliwa. Taka metoda pozwala na zaoszczędzenie drogocennego czasu, który standardowo poświęcilibyśmy na dojazd na stację paliw oraz pieniędzy dzięki możliwości zakupu większych ilości paliwa w cenach hurtowych (). Tak wysoka ilość pojazdów poruszających się każdego dnia po naszych ulicach ma jednakże negatywne skutki, a mianowicie wyraźnie zanieczyszczają powietrze. Auta są właśnie najliczniejszą grupą pojazdów wydzielających spaliny. Ponad 70% zanieczyszczeń powietrza pochodzi z gazów wylotowych aut, zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Jest to więcej niż produkuje przemysł (żywice elastyczne) oraz energetyka razem wzięte. Samochody jeżdżą wszędzie, jednak największe skupiska znajdują się w dużych aglomeracjach i autostradach. W owych miejscach można zauważyć najwyraźniejsze oznaki zanieczyszczenia powietrza. Oczywiście obecnie problem zanieczyszczenia powietrza staje się coraz bardziej popularny, skutkiem czego producenci próbują ograniczyć negatywny wpływ motoryzacji na środowisko stosując m. in. silniki hybrydowe, filtry do paliwa itd. co zdecydowanie jest krokiem w dobrym kierunku.


Podsumowując obecnie posiadanie samochodu jest symbolem statusu społecznego. Efektem takiej sytuacji są ulice wiecznie zapełnione autami oraz miasta, w których znalezienie miejsca parkingowego jest prawdziwym wyzwaniem. Co więcej tak znacząca liczba samochodów ma znaczący wpływ na środowisko w którym żyjemy, i dlatego należy zadbać o to, żeby były one jak najbardziej przyjazne środowisku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 12:58:41
Tagi: model, paliwa, interes, pojazdów