FNET Nie tylko o motoryzacji

Nabywamy elementy samochodowe - poradnik

Prawie każdy posiadacz auta miał do czynienia z sytuacją, gdy którąś część trzeba było wymienić. Pojawiają się wtedy pytania: jakiego gatunku części zakupić? Bezpieczniejsze będą nowe, czy używane, oryginalne, czy niemarkowe odpowiedniki?
Ford Mondeo
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużo zależy od stanu technicznego naszego samochodu, jak również od budżetu, jakim dysponujemy. Poszczególne części do samochodu mają różną cenę, lecz nie zawsze najlepiej jest wybierać najniższe cenowo rozwiązanie, gdyż może się ono okazać jedynie złudną oszczędnością. Jeśli mamy stosunkowo nowy samochód, rozsądnym rozwiązaniem jest stosowanie nowych, oryginalnych części, szczególnie jeśli planujemy w ciągu najbliższych lat sprzedać pojazd. Części z autoryzowanych stacji obsługi sprawią, że cena pojazdu nie spadnie, a osiągi oraz bezpieczeństwo będą wciąż na najwyższym poziomie. Nowe części to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które nabyły samochód, do którego części z zasady są stosunkowo niedrogie. Części do Forda Mondeo ford.auto.pl/, powszechnie używanego samochodu do codziennej jazdy, z pewnością będą tańsze, niż części do samochodu kolekcjonerskiego jakiejś mało znanej produkcji. Jeżeli jednak ktoś planuje nabyć nowe części wyłącznie dlatego, żeby nie stracić gwarancji na samochód, to trzeba podkreślić, iż od kilku lat zasada Unii Europejskiej zezwala na używanie części zamiennych, o ile są one równorzędnej klasy i są w 100% bezusterkowe oraz pochodzą z pewnego źródła.Jeżeli chodzi o zamienniki, nie zawsze muszą one oznaczać gorszą jakość. Na przykład: nieoryginalne części z Forda Mondeo mogą być tak samo dobre, jak oryginały oraz pochodzić nawet z tej samej linii montażowej. Różnią się jedynie brakiem obrandowania logo Forda, a ich koszt może być o 50% niższy.

Czy fascynuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj witrynę (http://myj-car.pl/dachy-cabrio), a znajdziesz tam dużo nadzwyczajnych informacji, które pochłoną Cię całkowicie.

Takie zamienniki zaliczają się do klasy premium. Nieco gorszy gatunek zamienników to elementy, pochodzące z mniej znanych firm, ale wciąż mające świadectwa jakości.

Nie zwlekaj i zobacz znajdujące się tu uwagi na nasz temat (http://mpgold.pl/inwestycja-w-srebro/). To z pewnością są warte Twojego zainteresowania informacje - zwyczajnie kliknij ten link.

Nabywając podzespoły do auta, trzeba wystrzegać się różnego rodzaju podróbek wątpliwej jakości. Chociaż ich wartość cenowa jest niezwykle okazyjna, to mogą wywołać poważne uszkodzenia w silniku, narażając nas nie tylko na następne koszty usuwania usterek, ale także na niebezpieczeństwo.

Ford Mondeo
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostrożnie należy też nabywać części używane – jeżeli nie damy rady określić ich stanu technicznego oraz oryginalności, na zakupy najlepiej udać się z kimś lepiej zaznajomionym z tematem. Streszczając: oryginalne części to sensowne rozwiązanie do nowych aut popularnych marek (części do Mondeo MK4), zwłaszcza jeśli zależy nam na zachowaniu najwyższej jakości, dobrej prezencji i wysokiej wartości pojazdu, zamienniki to wybór dla osób bardziej oszczędnych, ale trzeba nabywać je rozsądnie, zwracając uwagę na coś więcej, niż cena.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-08 11:39:53
Tagi: samochód, Auto, części