FNET Nie tylko o motoryzacji

Opony letnie oraz zimowe musi mieć każdy posiadacz samochodu

W naszym kraju w zasadzie każdy właściciel auta winien mieć dwa komplety opon - na zimę i na lato. Jest to bardzo ważne, ponieważ zwykle w Polsce lata są parne, z kolei zimy mroźne i śnieżne.
Wiadomo, że kierowcom w innych krajach w szeregu przypadków wystarcza jeden komplet ogumienia, ponieważ nie posiadają oni tak zróżnicowanej pogody w poszczególnych porach roku. U nas jednak można dostrzec znaczącą różnicę w temperaturze. Dlatego nie powinniśmy banalizować sprawy posiadania opon letnich , a także zimowych. () Kupując samochód w komplecie dostajemy przeważnie tylko jeden typ opon - drugi musimy nabyć.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do tej strony, gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu sporo interesujących Cię tematów, które są tam opisane.

Niestety w Polsce w dalszym ciągu nie jest wprowadzony obowiązek zmiany opon.

Jednak my nie możemy ignorować tej kwestii, albowiem warunkuje ona bezpieczeństwo na jezdni. Mnóstwo ludzi w tej chwili myśli jak nabyć właściwe opony, by służyła nam one przez lata. W szczególności należy znać rozmiar opon, dzięki któremu będziemy potrafili kupić stosowny model. Warto zdawać sobie sprawę z tego, co oznaczają poszczególne cyfry oraz litery w informacji odnośnie wielkości. Pierwsza liczba to szerokość przekroju, kolejna to wysokość profilu, następnie pokazuje się litera, jaka zawiadamia nas o budowie koła. Później pokazuje się jeszcze liczba odnosząca się do średnicy przymocowania i nośności. Na samym końcu jest tymczasem indeks prędkości.
opona
Napisał: Jonathan Rolande
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli wybieramy się do serwisu musimy wiedzieć jaki rozmiar opon posiadamy, bowiem tylko wtedy uda nam się zakupić stosowny model. Decyzją jaką będziemy musieli podjąć to z pewnością to, którego fabrykanta wybieramy. Oczywistym jest, że różnice cenowe będą pokaźne, o ile wyselekcjonujemy kogoś z najwyższej półki. Powinniśmy jednak pomyśleć o jakości wykonania , a także solidności. Czasami lepiej dorzucić więcej funduszy, a mieć pewność, iż dana rzecz posłuży nam przez długie lata - dopasuj opony do swojego auta. Jeżeli samodzielnie nie umiemy podjąć odpowiedniej decyzji to w takim razie trzeba porozmawiać o tym z doradcą klienta, jaki na pewno pomoże nam w wyborze. Takie osoby znajdziemy w serwisach ogumienia, albowiem każdego dnia mają oni styczność z tym produktem.Nie masz się nad czym wahać - musisz nabyć drugi komplet opon. Tylko to zagwarantuje bezpieczeństwo na drodze w czasie paskudnej pogody.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-26 06:26:22
Tagi: samochód, ogumienie, producent