FNET Nie tylko o motoryzacji

Jak skonstruować garaż? Vademecum dla stawiających dom z garażem na własnej działce.

Jeżeli chcemy zbudować dom i chcemy umieścić blisko niego garaż, czeka nas podjęcie kilku decyzji. Pomijając tą o wyborze ekipy, jaka ten garaż zbuduje. Czasami zbudowanie mocnej, a równocześnie najzwyczajniej w świecie estetycznej konstrukcji, dopasowanej do naszych potrzeb i wyglądu domu albo nawet okolicy to czasami całkiem duże zlecenie.


dom z garażem
Napisał: JDH Rosewater
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podstawowa sprawa – to decyzja, czy garaż będzie z blachy, z drewna czy też murowany.

Równie przyciągające uwagę treści dotyczące nakreślanej tematyki znajdziesz tutaj - sprawdź więcej w tym artykule (https://www.effectglass.eu/pl/szklo-specjalne/). Zbadasz omawianą sprawę pod innym kątem!

Oczywiście trzeba uwzględnić fakt, iż jeżeli planujemy garaż w sąsiedztwie domu, powinien do niego najzwyczajniej w świecie pasować. Zwykle producent garaży blaszanych ma konstrukcje o różnych bryłach oraz kolorach, jakie można indywidualnie dopasowywać do swoich własnych potrzeb i preferowanych rozwiązań - P.P.H.U. Wawsystem. Ogromnym uproszczeniem będzie także to, że zaprojektowane garaże blaszane dostępne są w wersjach typowych, jak i zaprojektowanych na nasze zamówienie – o sprecyzowanych wymiarach albo barwach. Druga kwestia – jak duży ma być nasz garaż. Jeśli na dwa auta, to ta konstrukcja ma być inna niż kiedy powstaje garaż na jedno auto. Kolejna sprawa - czasem garaż staje się schowkiem lub spiżarnią, więc należy pomyśleć o „umeblowaniu” go. Rowery można wstawić na stojak, ale także umieścić na ścianie.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (http://www.megastyro.pl/ksztaltki-dachowe.html) dotyczącą zbioru pokrewnych materiałów. Są one opublikowane na innym tego typu portalu - sprawdź je.

Jeżeli mamy pomysł, iż będziemy chować w garażu wiele przedmiotów, nie tylko samochody czy rowery, zastanówmy się, czy konstrukcja ma być ocieplona czy nie i które bramy garażowe będziemy chcieli zastosować – ocieplone czy nieocieplone. Producent garaży blaszanych, który garaż będzie nam planował, z pewnością zaoferuje najlepsze możliwości, ale przede wszystkim należy zacząć od tego, iż pod garaż należy przygotować solidny grunt.


Garaż i samochód
Koniecznym elementem jest nadanie jednego poziomu podłożu, na którym ma stać konstrukcja. Komfortowe są bramy garażowe otwierane na pilot, ale czy drzwi będą uchylne, czy będą chowały się w ścianie – to kwestie zależne od kilku elementów, między innymi od otoczenia. Jest opcja zastosowania zmian w postawionym już garażu - pod tym adresem szybko uzyskasz podpowiedź. Poszerzyć obszar albo wydłużyć istniejącą konstrukcję albo nawet dodać drzwiczki lub okienka. Ale lepiej zbudować jedną, solidnie przemyślaną konstrukcję.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-24 16:03:26
Tagi: konstrukcja, decyzja, zamówienie